Re-pie Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. Getir Girişim Sermayesi Yatırım Fonu

Re-pie’dan Teknoloji Perakende Şirketi Getir’e Yatırım Yapan Girişim Sermayesi Fonu
Re-pie Portföy Getir Girişim Sermayesi Yatırım Fonu

Kurumsal Yatırımcı Dergisi | Ocak - Mart 2019 

Kurucusu Re-pie Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş olan Getir Girişim Sermayesi Yatırım Fonu katılma payları ihracına 2018 yılı Aralık ayında başladı.

 

Fonun yatırım stratejisi; girişim sermayesi yatırım fonu tebliğinin fon toplam değerinin en az yüzde 80’inin bir veya birden fazla girişim sermayesi yatırımından oluşması zorunluluğuna uyumlu olarak; tek bir şirkete (Getir Perakende ve Lojistik A.Ş) yatırım yapmaktır. Getir, 7/24 1000’den fazla ürünü 10 dakika civarı bir sürede tüketicinin ayağına götüren dünyadaki ilk ve tek iş modelidir. Şirket aylık olarak yaklaşık yüzde 10 büyüme göstermektedir.

 

Fon, şirkete sermaye artışı yöntemi ile yatırım yapacak olup bu yatırım ile şirket İstanbul operasyonlarını büyütüp ilave olarak Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’da genişlemesini sürdürecektir.

 

Fonun çıkış stratejisi, halka arz ve kontrol değişikliğinde hisselerini satış hakkı olup; yedi senelik fon süresi sonunda bu gerçekleşmez ise fonun hisselerini şirkete enf-lasyon + 3% bileşik getiri ile devir opsiyonu vardır.

 

Haber detayları için lütfen tıklayınız...